50 let, Světový Pohár 1970-vítězný tým zůstává Brazílie'největší

(CNN) Každý tak často, národní tým přijde, že se usadí v národní psychice.

může zaplavit zemi nadějí. Může způsobit, že jeho obyvatelé dočasně zapomenou na své každodenní strasti. Příběhy slavných vítězství jsou předávány generacemi.

pro národy méně požehnané fotbalovým talentem a rodokmenem se tyto týmy objevují snad jednou za generaci. Pro ostatní, jako je pětinásobný vítěz Světového poháru Brazílie, přicházejí o něco pravidelněji.

zobrazit více

Ale i přes četné velké týmy, aby vytáhl na slavné žluté tričko, je tam jeden zejména to, že stále svítí nejjasnější.

all-podrobovat straně v Mexiku 1970 vystupoval Pelé, Jairzinho, Gerson, Tostao, Rivellino a Carlos Alberto, Brazílie je Věčný Kapitán a střelec pravděpodobně největší gól ve finále Mistrovství Světa historie.

To byl poslední gól vstřelil na to World Cup-čtvrtý v 4-1 příklepem z Itálie ve finále-a ten, který symbolizoval Joga Bonito (hraje skvěle) mantru, že Brazílie byla dlouho synonymem.

Devět z 10 hráčů v poli měli nějakou roli v cíli stvoření, končí s Pele ‚ s pass do cesty letící Alberto, který udeřil míč do dolního rohu.

Kapitán Carlos Alberto drží nahoře Jules Rimet Pohár po Brazílii porazil Itálii 4-1 v roce 1970 finále Mistrovství Světa. kapitán Carlos Alberto drží nahoře Jules Rimet Cup poté, co Brazílie porazila Itálii 4-1 ve finále mistrovství světa 1970.

Oslňující Brazílie

„vyhráli Jsme Mistrovství Světa a myslím, že v mém životě, ve sportu, (to byl vrchol), o tom není pochyb,“ Pele, který se změní 80 23. října, roku 2020, řekl CNN Sport je Don Riddell, že tým v rozhovoru před čtyřmi lety.

„řekl jsem:‘ Santos je šampion, jdu do důchodu, ‚“ vzpomíná Pele na myšlenky před Mexikem 1970. „Pak jsem řekl:“ ne, budu hrát Světový pohár. Tohle bude můj poslední Světový pohár, ať mi Bůh dá ještě jednou dar hrát dobře.““

bylo by spravedlivé říci, že jeho modlitby byly vyslyšeny.

v neděli si připomínáme 50. výročí finále mistrovství světa 1970 a při pohledu zpět na tento turnaj je možná cítit i nostalgie. Tento Světový pohár byl první, který byl vysílán po celém světě v barvě, díky čemuž byly tyto jasně žluté košile o to oslnivější.

To byl možná také vítězství pro ty, kteří se dnes označují jako ‚fotbal puristé‘; Brazílie Jogo Bonito proti italské catenaccio, vysoce organizované a obranný-hlídal systém, který definoval italský fotbal po celá desetiletí.

„Když jsem byl malý, můj otec rozhodně by se mluvit o tom, že mimořádný tým,“ bývalý brankář Dida, sám vítěz Světového Poháru v roce 2002, nedávno řekl CNN Sport je Don Riddell.

„tým nikdy neviděl tým, který by vyhrál snadno, protože ty byly nejlepší ze všech hráčů-a mezi nimi byl jeden, který dělal celý rozdíl ve světě, Pele.

brazilský útočník Jairzinho je držen nahoře po vítězství Brazilapos; s. brazilský útočník Jairzinho se po vítězství Brazílie drží nahoře.

“ podle mého názoru je to Číslo jedna na světě, nejsilnější hráč, kterého jsme kdy měli. Dokázal to, dal více než 1000 gólů. Tým z roku 1970 je nejsilnější Brazílie, jakou kdy měla.“

Dida se narodil tři roky po vítězství ve Světovém poháru v roce 1970, ale příběhy, které mu vyprávěl jeho otec, učinily z těchto hráčů také své hrdiny.

Dlouho předtím, než YouTube a streamování služby, i ty obskurní rezervní ligy k dispozici po celém světě, Mistrovství Světa 1970 byla první příležitost, mnozí měli sledovat tyto hvězdy v akci.

žádný z brazilských týmů nehrál klubový fotbal mimo svou zemi, takže svět s úžasem sledoval, jak tyto neznámé tváře roztrhaly své soupeře.

jádrem toho všeho byl samozřejmě Pele.

Santos dopředu ovládat z mírně hlubší ve čtyři přední linii, jako hlavní trenér Mário Zagallo se pokusil ubytovat Brazílie je nepřeberné množství útočící talent.

Pele vstřelil dva góly a další asistoval ve finále proti Itálii. Pele vstřelil dva góly a další asistoval ve finále proti Itálii.

„Když jsem byl v pod 20 letech, málem jsem ho potkal, ale nestalo se tak, tak jsem byl rozčarovaný,“ vzpomíná Dida na své zoufalství setkat se se svým hrdinou. „Ale pak jsem konečně měl příležitost a bylo to opravdu velké emoce ho obejmout, cítit ho, mluvit s ním.

“ je to mimořádný pocit vidět idol tak blízko. Byla to skvělá příležitost v mém životě.“

‚Další úroveň‘

Dida byl součástí Brazílie Světový Pohár-vítězné družstvo v roce 2002, další tým zvažován mnoho být jedním z největších, který kdy milost světa fázi.

útočící trio Ronaldo, Rivaldo a Ronaldinho je jedním z nejobávanějších v historii, ale Dida to by ještě žádný zápas pro tým z roku 1970.

„byli především, další úroveň,“ říká. „Vím, že se fotbal změnil, ale dnes by určitě vyhráli za stejných podmínek a Pele by skóroval.

“ určitě se řadí na první místo . Dělali věci s lehkostí a klidem. Nebylo to tak, že by protivníci byli slabí, ale talent, který tým musel improvizovat, byl působivý.“

od té doby existují skvělé brazilské týmy. Jihoamerický národ vyhrál další dva Světové poháry, ne méně, ale pro mnoho Brazilců tato strana 1970 nadále drží místo v srdci vyšší než ostatní.

Peleacute; dribluje kolem italského obránce Tarcisia Burgnicha, který později velebil o brazilské hvězdě. Pelé dribluje kolem italského obránce Tarcisia Burgnicha, který později velebil brazilskou hvězdu.

byl to jeden z těch týmů jedné generace-dokonce i pro zemi tak požehnanou fotbalovým talentem, jako je Brazílie -, který měl dokonce opozici velebení.

„říkal jsem si před zápasem, že je z kůže a kostí stejně jako všichni ostatní,“ řekl po finále o Pelém italský obránce Tarcisio Burgnich. „Ale mýlil jsem se.“