Winterhawks skóre 7 na win proti Rockets

(Kelowna, Britská Kolumbie) v pátek večer ve znamení 50. zápas sezóny pro Portland Winterhawks (36-7-3-4) a Kelowna Rockets (23-24-1-2).

týmy upustily puk potřetí v této sezoně a poprvé na Prospera Place. Oba týmy vstoupily do noci a chtěly zlomit sérii tří porážek.

Portland se vrátil do kolony výher díky vítězství 7: 3.

Jaydon Dureau po zápase komentoval slovy: „trochu jsme se tam trápili a v posledních zápasech jsme nevyužili prodloužení ani přestřelky. Je to skvělý pocit být zpátky v té výhře a získat dva body.“

Seth Jarvis vedl cestu za Winterhawks dvěma góly a jednou asistencí.

Portland vyskočil na rychlý start a skóroval na tři ze svých prvních čtyř ran.

Jack O ‚ Brien zahrál na modré čáře a čekal, až se dotkne puku, až se dotkne toho, co by byl ofsajd. Jakmile byl mimo zónu, 16letý nováček strčil puk před Jarvise.

Seth Jarvis (Foto – Portland Winterhawks/Matthew Wolfe)

Jarvis, panující WHL Hráč Měsíce, vyhnul Roman Basran hrabat podívejte se a zastrčil puk na jeho backhand pro jeho 27. gól v sezoně.“všichni kupujeme a děláme všechny maličkosti správně, abychom puk dostali do sítě,“ řekl Dureau o pátečním výkonu své lajny. „Myslím, že každý je rozhodnut právě teď, že bychom měli vyhrávat tyto hry a co jsme schopni.“

o několik minut později další 16letý nováček za Winterhawks Mikea Johnstona potrestal v útočném pásmu a poslal přesilovku Portlandu na led.

Stejně úspěšná jako Winterhawks power play byl pozdní gól v šesti zápasů zadání noc — Rakety trest zabít, byla ve stresu.

Ve dvou zápasech proti Spokane Chiefs minulý víkend, Kelowna povoleno osm power-play cíle na 15 pokusů.

Jaydon Dureau dělal to 9-16, když porazil Basran nízké odkládací straně po špice-přetažením kolem obránce na vrcholu kruhů.

Dureau a Jarvis byli v poslední době dominantním duem a znovu se spojili pro třetí gól hry. Zatímco Dureauův pokus o zakončení minul, puk skončil perfektní přihrávkou Jarvisovi.

nejlepší vyhlídka draftu NHL 2020 čekala sama napravo od sítě a podruhé v sezoně jen ťukala do puku.

trenér Rockets Adam Foote nahradil Basrana Coleem Schwebiusem poté, co Portland skóroval na tři ze svých prvních čtyř střel.

S méně než tři minuty hrát v úvodním období, obrat Winterhawks v jejich vlastní konce vedlo ke rvačce hrát před jacoba de la rosu Hofer. Rodák z Winnipegu Manitoba zastavil první pár pokusů, než puk vyrazil do odkryté branky. Kaedan Korczak pískal doma svůj devátý gól v sezoně.

Ethan Ernst

27 sekund později Rakety dostal do jednoho, opět na střele Korczak. Tentokrát Hofer z původní zachránit, ale Ethan Ernst byl připraven na oživení a vstřelil svůj třetí gól v sezoně a druhý proti Winterhawks.

Navzdory vzdát dva góly v rychlém sledu, Dureau vyjádřil, „musíte respektovat každý tým v této lize. Hra není nikdy u konce, dokud 60 minut je vše hotovo. Tlačili zpět a my jsme stáli spolu a stáli silní. Myslím, že jsme se dali dohromady a řekli si: hlavně klid, pořád hrajeme dobře, ať to tady jde. Pak jsme odtamtud prostě odjeli.“

pět gólů bylo vstřeleno v úvodních 20 minutách a další tři našli provázek ve středním rámu.

Robbie Fromm-Delorme proměnil vlastní šanci krátce po pádu hráče Kelowny v útočném pásmu. Schwebius sice inkasoval, ale křídelník narozený v roce 2002 se při své druhé příležitosti nemýlil.

Když Portland pokračoval v tlaku v zóně Kelowna, kade Nolan našel puk na své tyči. 18letý z Rouleau v Saskatchewanu šel po modré čáře a poslal střelu zápěstí v ideální výšce pro vychýlení. Určitě, Klassen byl ve správný čas na správném místě a přesměroval svůj sedmý gól domů.

nováček z roku 2003 se během sezony připojil k Winterhawks od Prince Alberta Mintose a ukázal, že patří do WHL. Pětimetrový centr má nyní v prvních 22 zápasech WHL 11 bodů.

Kelownův útok byl hlavně generován ze zadní strany v pátek večer.

Conner McDonald jednorázově přihrál Jake Pooleovi z desek. Gól znamenal čtvrtý gól v ročníku a druhý jako člen Rockets.

Přes 40 minut, Rakety trest zabít přistoupil a nedovolil další power-play gól i přes další čtyři tresty. Ve skutečnosti, Trevor Wong měl nejlepší dvě příležitosti, zatímco shorthanded, jeden z nich přišel na útěk. Hofer a Jarvis se spojili, aby zabránili nováčkovi vstřelit sedmý gól Rockets v sezoně, zatímco dolů muž.první přesilovku 1:41 dostal Kelowna do třetí třetiny, ale nedokázal ji proměnit. Winterhawks penalty zabijáci zůstali perfektní proti Rockets v této sezóně.

Mason Mannek (Foto – Portland Winterhawks/Matthew Wolfe)

Když se tým přeskupil následující média timeout, Portland rozšířila své vedení laskavým svolením 19-rok-starý Mason Mannek. Ludvig na modré čáře trefil rodáka z Utahu. Při bruslení v plné rychlosti, pět stop osm dopředu zasáhl horní část sítě a poslal láhev s vodou na koncové desky.

Ludvig pak v přesilovce srovnal Mannekovu střelu. Reece Newkirk získal primární pomoc, najít Ludvig ve slotu pro jeho 16.sezónu. Mezi obránci má jen Alex Cotton z Lethbridge Hurricanes tolik gólů jako výběr draftu Florida Panthers.Hofer se ve třetí třetině příliš neprosadil, protože obrana Portlandu povolila v závěrečné dvacetiminutovce jen šest střel.

pátek znamenal třetí v této sezóně proti Rockets pro Winterhawks. Dureau vyjádřil, “ pořádají Memorial Cup.“, takže je opravdu chcete založit z jiných týmů, které budete hrát v jiných divizích. Opravdu chcete vyhrát tyto hry proti nim sestupující úsek, jak byste mohli splnit tyto týmy později v play-off. Chcete se ujistit, že dostanete výhry.“

vítězství dává Portland 36 vítězství v sezoně a 79 bodů, aby držet krok s Everett Silvertips, který porazil Tri-City v Kennewick, Washington.

sobota je čtvrtým a posledním pravidelným setkáním sezóny mezi Winterhawks a Rockets.