milyen gyorsak voltak a legjobb atlétikai sprinterek a középiskolában?

Brett Montrose

Kövesse

Júl 30, 2019 · 5 min olvassa el a

Mind a Kanadai, NEKÜNK atlétika bajnokság a visszapillantó tükörben, itt az ideje, hogy nézd vissza néhány megfelel’ kiemelkedő sportolók, előadások.

különösen szívesen belemerülök a sprintek és a gátfutások eseményeibe, hogy megtudjam, milyen gyorsak voltak a Győztesek — és egy maroknyi más nagynevű sportoló -, amikor középiskolában voltak.

Ha középiskolás sprinter vagy, aki ezt olvassa, ne félj. Ne feledje, hogy ezek a mai világ legjobb sportolói, és rengeteg hely van a sportban mind a kollégiumi, mind a profi szinten azoknak a sportolóknak, akik nem voltak egészen ezen a szinten a középiskolában.

azt is tartsd észben, hogy a legjobb módja annak, hogy nő, mint egy atléta, hogy hozzon létre egy racionalizálni sportolók profilt, böngésszen főiskolai és egyetemi csapatok, kap toborzott, és onnan.

folytassa a főiskolai és egyetemi atlétikát StreamlineAthletes.com

az alábbi események szerint bontottam le.

férfiak

Aaron Brown (Kanada) és Christian Coleman (USA) 9,96-os időeredményt értek el a hétvégi elődöntőben. Egy 9.98 az elődöntőben Andre De Grasse (Kanada) mindkét találkozó három összesítéséből a harmadik volt, hogy a 10 másodperces jel alá süllyedjen. Coleman megnyerte az USA 100 méteres döntőjét 9.99-ben, míg Brownnak és De Grasse — nak a századmásodpercre kellett mennie, hogy eldöntse, kinek a 10.03-as gyorsabb-Brown a győzelemmel távozott.

most nézzük meg, hogy ezek a srácok mit futottak 100 méter felett a középiskola utolsó évében:

középiskolai idők 100m férfiak számára:

• Christian Coleman (2014 100m SB): 10.30
  • Aaron Brown (2010 100m SB): 10.47 ++
  • Andre De Grasse (2012 100m SB): 10,59

nők

a hétvégén a leggyorsabb nők 100 méter felett Crystal Emmanuel (Kanada) és english Gardner (USA) voltak, akik mindketten 11,16 elődöntőt futottak. Emmanuel 11,17-es rekordot állított fel, hogy megszerezze a győzelmet a kanadai döntőben. A határ Amerikai oldalán Teahna Daniels 11.20-ban vette át a végső W-t. Az amerikai döntőben is versenyzett az újonnan lett profi, NCAA bajnokés kollégiumi rekorder (10.75), Sha ‘ Carri Richardson.

Sha ‘ Carri Richardson felszáll, hogy megtörje a kollégiumi rekordot, és megnyerje az NCAA 100m címet 10.75 — ben

középiskolai idők 100m nők számára:

200m

eddig senki sem futott 200 métert olyan gyorsan, mint Noah Lyles (USA) 2019-ben-19.50-es eredménye a világelső idő a félkörös versenyen. Dominanciája az elmúlt hétvégén áramlott, is. Lyles volt az egyetlen sportoló, aki 20 másodpercet szakított a kanadai vagy az amerikai találkozón. A döntőben 19.78-at ért el.

Noah Lyles világelső 19,50 200 méter felett

középiskolai idők 200 méteres férfiak számára:

• Noah Lyles (2015 200m SB): 20.18 ^

nők

a női 200 méteres verseny kiemelkedő szereplője mindkét bajnoki találkozón dezerea Bryant (USA) volt, aki 22.47-ben megnyerte a döntőt. Angie Annelus (USA) 2019-ben a kanadai és az amerikai nők között a leggyorsabb időt érte el 22.16-kor; a 3.helyen végzett az USA 200m döntőjében.

középiskolai idők 200m nők számára:

• Dezerea Bryant (2011 200m SB): 23.01 ^
  • Angie Annelus (2015 200m SB): 23.30 ^

400m

az amerikaiak vették a reflektorfénybe a férfi 400 méteres versenyen. Fred Kerley megverte Michael Norman a vonalig, futva a világ második leggyorsabb 400 nak, – nek 2019 ban ben 43.64. Az egyetlen gyorsabb idő ebben az évben maga Normané, aki egy korai 43.45-ös szezont futott, amely április óta a világ vezető helyén van.

középiskolai idők 400m férfiak számára:

• Michael Norman (2015 400m SB): 45.19

*a legkorábbi szabadtéri 400m idő találok Fred Kerley egy 46.38 származó 2014, amely az év után befejezte a középiskolát.

nők

messze a leggyorsabb (és a második leggyorsabb) női 400 méteres idő mindkét jött Shakima Wimbley (USA), aki 50,20 másodpercet rögzített az elődöntőben és 50,21-et a döntő megnyeréséhez. Külön figyelmet érdemel Allyson Felix is, aki a C-szakasz utáni négy hónapos edzés után kvalifikálta magát a döntőbe kilencedik világbajnoki szereplése érdekében. A 49.26 2015-től minden idők 20. leggyorsabb nője 400 méter felett.

középiskolai idők a 400m nők számára:

• Allyson Felix (2003 400m SB): 52.26 ++
  • shakima Wimbley (2013 400m SB): 53.67 xhamster

110mh

Daniel Roberts (USA) következetesen végigfutott a férfi 110 méteres gátfutás minden fordulóján, 13.23-kor feltöltődik, hogy megnyerje az utolsó amerikai döntőt. Roberts el tudta venni a győzelmet attól az embertől, aki a szezon elején megverte őt az NCAA címért ugyanabban az eseményen, Grant Holloway. Holloway 13-as időt vett fel.36 az elmúlt hétvégén megnyerte az NCAA-t 12.98 kollégiumi rekorddal.

Damian Warner volt Kanada leggyorsabb, nagy különbséggel nyert 13,53-ban.

középiskolai idők 110mh férfiak számára:

• Grant Holloway (2015 110mH SB): 13.75 ++

*a legkorábbi szabadtéri 110mh idő, amelyet Daniel Roberts számára találok, egy 13.82 2016-tól, amely a középiskola befejezése utáni év.

100mH

keni Harrison (USA) a két leggyorsabb 100 méteres gátfutást futotta: az elődöntőben 12.54, a döntőben 12.44. Harrison a világ harmadik leggyorsabb nője ezen az eseményen 2019-ben.

középiskolai idők a 100mh nők számára:

• Keni Harrison (2010 100mH SB): 13.79 ++

400mh

az amerikai oldalon Rai Benjamin a 400 méteres akadályverseny favoritjaként indult a hétvégén, júniusban 47.16-os rekordot ért el. És pontosan ez történt: Benjamin összetörte a versenyt, és 47.23-ban megnyerte a döntőt.

középiskolai idők 400mh férfiak számára:

• Rai Benjamin (2015 400mH SB): 49.97 ++

nők

valószínűleg a múlt hétvégén megrendezett Kanadai és amerikai bajnokság csúcspontját a női 400 méteres gátfutások jelentették. Ban ben Des Moines, IA, Dalilah Muhammad (USA) viharzott az esőn, hogy új világrekordot állítson fel az eseményen. Muhammad órajele megdöbbentő idő 52.20. A sarkán és a célba lökve a 19 éves fenomén, Sydney McLaughlin volt, aki 52.88 — ban lépte át a vonalat-ez a leggyorsabb ideje 2019-ben.