Tyreke Evans

Sacramento Kings (2009-2013) Szerkesztés

31.március 2009-én Evans jogosultnak nyilvánította magát a 2009-es NBA-draft, úgy döntött, hogy lemond a kollégiumi jogosultság fennmaradó három szezonjáról. Ő választotta június 25, 2009, A Sacramento Kings a negyedik összesítésben pick.

December 1, 2009, Evans nevezték a Nyugati Konferencia újonc a hónap játékok játszott a szezon elejétől novemberig. Ebben az időszakban átlagosan 18,8 pontot, 5 lepattanót, 4,7 gólpasszt és 1,3 lopást tett ki meccsenként 36,1 perc alatt. Különösen december 21-én vezette vissza a királyokat egy 35 pontos hátrányból, hogy legyőzze a Chicago Bulls 102-98; a Kings utolsó 11 pontjából 9 ponttal egyedül felülmúlta a Bulls-t a negyedik negyedben, 11 pontjával a legjobb a bika 10 szerzett pontja.

Evans a királyok decemberben 2012

január 4, 2010, Evans nevezték Nyugati Konferencia újonc a hónap a második hónapban egyenes. Február 12-én Evans megnyerte a 2010-es újonc és másodéves játék MVP díjat, miután 26 pontot, 6 lepattanót, 5 gólpasszt és 5 lopást rögzített 11-ből 15 lövésnél. A sportszerűség kedvéért Evans úgy döntött, hogy megosztja a díjat DeJuan Blairrel, aki 22 pontot tett fel és 23 lepattanót húzott le. A Toronto Raptors Március 11-i győzelmében Evans pályafutása első tripla-dupláját rögzítette 19 pontjával, 10 gólpassz és annyi lepattanó mellett. Evans csak a negyedik újonc lett az NBA történetében, aki legalább 20 pontot, 5 lepattanót és 5 gólpasszt ért el Oscar Robertson (1960-61), Michael Jordan (1984-85) és LeBron James (2003-04) után. Április 27-én, 2010, Evans elismerték teljesítményéért azáltal, hogy elnyerte a 2009-10 NBA az Év Újonca díj.

December 29, 2010, O. J. Mayo megüt egy off-balance lövés, hogy a Memphis Grizzlies fel egy ponttal csak másodperc van hátra a játék; mivel nincs időkérés maradt, DeMarcus Cousins inbounded a labdát, hogy Evans, aki csöpögött, hogy fél pályán szögezték a hárompontos, hogy biztosítsa a kétpontos győzelem Sacramento. Bár jött a veszteség, hogy a Golden State Warriors, Evans összeszámlált egy akkori karrier-magas 35 pontot, hogy menjen együtt 5 lepattanó, 3 gólpassz, és 3 ellopja január 21, 2011. Később kihagyott 19 szezon játékok miatt talpi fasciitis a bal lábát, így nem játszott abban az évben NBA Rookie Challenge.

November 24-én, 2011, Evans megállapodtak abban, hogy egy üzletet játszani Virtus Roma Olaszországban az NBA lockout; az üzletnek volt egy NBA-záradéka, amely lehetővé tette számára, hogy visszatérjen a Sacramento Kings amikor a kizárás megszűnt. Decemberben visszatért a királyokhoz, miután a 2011-es NBA lockout véget ért. Január 28-án, 2012-ben a szezon legmagasabb 31 pontját szerezte 96-93-as veszteséggel az Utah Jazz ellen.

2012-13-ban Evans bal térdsérülése miatt 16-ot hagyott ki a 20 meccsből November 30.és január 5. között. A szezont 15,2 ponttal és 4,4 lepattanóval zárta.

New Orleans Pelicans (2013-2017)Szerkesztés

Evans a Pelicans-szal 2014 februárjában, Trevor Ariza védelme alatt.

Evans megszerezte a New Orleans Pelicans július 10-én, 2013, a jel-and-trade foglalkozik, amelyben három csapat; az üzlet küldött Robin Lopez a Portland Trail Blazers és Greivis kontra blokklánc a Kings. Abban az évben December 30-án Evans eltalálta a játékot, 1,2 másodperc maradt a Trail Blazers elleni győzelemből. Április 14-én, 2014-ben szerzett egy karrier-magas 41 pont alatt 101-89 győzelem a Oklahoma City Thunder.

a korábbi csapata, a Sacramento Kings elleni 101-95-ös győzelem során Evans közel tripla-duplát gyűjtött össze 19 ponttal, 12 lepattanóval és 9 gólpasszal.

December 1-jén 2015-ben a 2015-16-os szezon első játékát játszotta, miután kihagyta a Pelicans első 17 meccsét, miközben felépült a jobb térdműtétből. 31 perc alatt kezdőként Evans 20 pontot és 10 gólpasszt jegyzett a Memphis Grizzlies elleni vereségben. Ugyanezen hónap 11-én 27 pontot szerzett, és karrierje legmagasabb 5 hárompontosát érte el 105-103-as győzelemmel a Washington Wizards ellen. Február 11-én, 2016-ban egy újabb műtéten esett át a jobb térdén, és a szezon hátralévő részében kizárták.

December 15, 2016, hogy az első játék január óta 25, Evans játszott 11 perc, és írt 7 pont, 3 lepattanó, és 2 segíti során 102-95 győzelem az Indiana Pacers. Január 12, 2017, Evans szerzett egy szezonban magas 29 pont egy 104-95 győzelem a Brooklyn Nets.

Return to Sacramento (2017)Szerkesztés

február 20-án, 2017, Evans kereskedtek együtt Buddy Hield, Langston Galloway, és 2017 első és második fordulóban draft csákány a Sacramento Kings cserébe DeMarcus Cousins és Omri Casspi. Három nappal később, 2013 óta a Kings első meccsén Evans 15 pontot szerzett a kispadról 116-100-as győzelemmel a Denver Nuggets felett. Március 8, 2017, ő szerzett egy szezon magas 26 pontot egy 114-104 veszteség a San Antonio Spurs.

Memphis Grizzlies (2017-2018)Szerkesztés

Evans aláírta a Memphis Grizzlies július 10, 2017. Ugyanezen év November 1-jén 32 ponttal vezette a csapatot 101-99-es vereséggel az Orlando Magic ellen; ez volt az első 30 pontos teljesítménye 2014 decembere óta. A szezon közepén Evans kitöltötte a sérült Mike Conley – t, hogy a csapat kiindulópontja legyen. December 27-én 32 pontot, 7 lepattanót és 7 gólpasszt gyűjtött össze a Los Angeles Lakers elleni 109-99-es győzelemben. Miután a kereskedési határidőig vezető kereskedelmi blokkra került, Evans január végén és február elején elmulasztotta az időt. A Grizzlies első mérkőzésén, február 11-én Evans 12 pontot és 5 lepattanót jegyzett 110-92-es vereséggel az Oklahoma City Thunder ellen. Február 23-án 15 pontot és 10 gólpasszt adott 112-89-es vereséggel a Cleveland Cavaliers ellen. A versenyen Evans az íven kívülről 3-7-re ment, hogy legalább egy 3-mutatóval megszerezze a 28.egyenes meccsét, megdöntve a franchise-rekordot 27 korábban Mike Miller birtokolta. Március 15-én a Chicago Bulls, Evans bordasérülés miatt 10 meccses távollét után tért vissza a felállásba.

Indiana Pacers (2018-2019)Szerkesztés

július 6, 2018, Evans aláírt az Indiana Pacers. Az október 17-i szezonnyitón 14 pontot és 5 gólpasszt adott, hogy debütáljon új franchise-jában, és segítsen legyőzni korábbi csapatát, a Memphis Grizzlies-t, 111-83-ra. November 16-án öt 3 pontot ért el, és a szezon legmagasabb 23 pontját szerezte a padról 99-91-es győzelemmel a Miami Heat felett. A Pacers első körös rájátszási sorozatának negyedik játékában a Boston Celtics, rájátszási karrier magas 21 pontot szerzett 110-106-os sorozatzáró veszteségben.

17. május 2019-én Evans-t kitiltották az NBA-ből, mert megsértette a kábítószerrel való visszaélést tiltó kábítószer-ellenes Program feltételeit. 2021-ben jogosult a visszahelyezésre.