Rywalizacja w piłce nożnej Chicago-Michigan

1892: Michigan 18, Chicago 10edit

jesienią 1892 roku Uniwersytet Chicago wystawił swoją pierwszą drużynę piłkarską z Amosem Alonzo Staggiem, pełniącym zarówno funkcję trenera, jak i prawego pomocnika. 13 listopada 1892 roku drużyna piłkarska Chicago Maroons rozegrała swój pierwszy mecz przeciwko Michigan. Mecz został rozegrany na mokrym i błotnistym polu przed tłumem szacowanym przez różne konta na od 700 do 1500 widzów w Olympic Park w Toledo w stanie Ohio. Michigan wygrał mecz inauguracyjny wynikiem 18 do 10. George Jewett, pierwszy Afroamerykanin, który grał w piłkę nożną w szkole Big Ten, był gwiazdą Michigan. Konta gier są nieprecyzyjne, ale Jewett był odpowiedzialny za dwa przyłożenia Michigan (jeden na rzut do Franka Decke) i prawdopodobnie trzeci, a także kopnął za bramki po przyłożeniu.

w styczniu 1893 roku Ralph Stone (1868-1956), który później pełnił funkcję Regenta Uniwersytetu Michigan, wyraził nadzieję, że rywalizacja z Chicago może pomóc przezwyciężyć „opłakany” brak lojalności wobec alma mater. Napisał:

„widoczny brak patriotyzmu wśród naszych absolwentów wynika w dużej mierze z faktu, że podczas studiów nie było zbyt wiele motywacji do ducha studiów, tak zwanego, wyrastającego z rywalizacji z innymi uczelniami. Michigan zawsze było bez rywala. Dlatego jej absolwenci urodzili się, wychowali i ukończyli studia na świecie bez dużej okazji, aby krzyczeć, walczyć i stawiać na swoją bazę w college ’ u, drużynę footballową lub załogę. Być może Uniwersytet Chicagowski, pod przewodnictwem Stagga, może zmienić sprawy w tym zakresie w najbliższej przyszłości. . . . Sportowe współzawodnictwo, które jest teraz przebudzenie wzbudzi bardziej aktywny pokaz ich ukrytego entuzjazmu, i zrobi to bez poświęcania prawdziwego i poważniejszego celu Uniwersytetu. Chociaż ubolewamy nad nadmierną uwagą poświęcaną obecnie czasami lekkiej atletyce, nie możemy zaprzeczyć, że sportowy prestiż robi wiele, aby pomóc uniwersytetowi w bardziej znaczący sposób.”

1893: Chicago i Michigan wygrały mecze

w 1893 roku Michigan i Chicago zagrały dwa razy. Pierwsze spotkanie Stagg ’ S Chicago Maroons wygrał 21 października 1893, wynikiem 10: 6 na University of Chicago Athletic Grounds. Każda drużyna zdobyła przyłożenie i bramkę po przyłożeniu, aby wyrównać wynik na 6-6 w przerwie. Chicago zdobyło przyłożenie w drugiej połowie, ale nie trafiło gola z przyłożenia. W miarę upływu czasu Michigan przesunął piłkę na krawędź linii kredy, gdy sędzia wezwał czas.

Michigan wrócił do Chicago na rewanż w Święto Dziękczynienia. Mecz z okazji Święta Dziękczynienia został rozegrany na nowym terenie Uniwersytetu Chicagowskiego przy Ellis Avenue grounds z udziałem 3500 widzów, a Michigan wygrało wynikiem 28 do 10. Michigan prowadził 24: 0 W połowie, a Chicago grało lepiej w drugiej połowie, gdy śnieg osłonił pole, utrudniając „grubym, grubym, małym kolegom” z Michigan utrzymanie pozycji. The Chicago Daily Tribune napisał: „Mężczyźni Z Ann Arbor są głównie niski i gruby, ważą średnio 185 funtów, a ich atak jest jak pęd tarana. Kilku miejscowych mężczyzn jest lekkością, a ich linia wyglądała słabo przed ponurymi chłopakami z Ann Arbor.”

1894: Michigan 6, Chicago 4edit

29 listopada 1894 roku obie drużyny ponownie spotkały się w Święto Dziękczynienia, tym razem na Marshall Field w Chicago. Na dwie godziny przed startem w miasto uderzyła „sztorm ze śniegiem”, a gdy zawodnicy ustawili się w kolejce „tereny były lepiej przystosowane do celów lodowiska niż do siatki.”Pomimo pogody, duży tłum okazał się oglądać mecz. Według relacji gazety, ” grand stand i outfield były pełne wrzeszczących kolegiów, a pudła i pokoje powozów były dobrze wypełnione ludźmi społeczeństwa.”Relacja opublikowana w Detroit Free Press opisała atmosferę wokół gry:

„pomimo groźnej pogody, w pełni 6000 najlepszych i najpiękniejszych w Chicago było świadkami najtrudniejszej bitwy, jaką kiedykolwiek widziano w Chicago. . . . Wschodnia i południowa strona pola była wyłożona tally-hos, landaus itp. Wszyscy nosili barwy jednej z uczelni. Żółto-niebieski Michigan był tak wyeksponowany, jak bordo Chicago. Wszyscy krzyczeli do swojego zespołu, a z szumu wydawało się, że pandemonium zostało uwolnione.”

niektóre konta wskazują, że Michigan miał” zakopać Chicagos pod dużym wynikiem”, podczas gdy inne wskazywały, że ” zakłady były nawet na dwie drużyny.”Chicago zdobyło pierwsze przyłożenie w meczu na koniec prowadzonej przez Nicholsa niecałe dziesięć minut gry. Chicago nie zdążyło jednak zdobyć bramki po przyłożeniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4: 0 Na korzyść Chicago. Pod koniec drugiej połowy Gustave Ferbert zdobył przyłożenie, a John A. Bloomingston strzelił gola po przyłożeniu. Michigan wygrał wynikiem 6 do 4.

jedna z relacji gazety z meczu stwierdziła, że Chicago pokonało Michigan przez 67 minut, „ale w ciągu trzech minut zwycięstwo zostało odebrane ludziom kapitana Stagga i wspięte na Żółto-niebieskim sztandarze uczelni zza jeziora.”Kontrowersje pojawiły się po meczu, gdy kibice Michigan oskarżyli, że” Stagg zabezpieczył sygnały i wykorzystał wiedzę, mając nadzieję na wygraną w jakikolwiek sposób, jakkolwiek wątpliwy.”W innej relacji, Detroit Free Press skarżyła się na stronnicze urzędowanie sędziego, Phila Allena, który był kuzynem kapitana Chicago. Duża frekwencja umocniła Status Chicago jako „naturalnego rywala Michigan”, A Absolwent Michigan poinformował, że „wszystkie strony mają nadzieję, że ta gra stanie się wiodącym wydarzeniem sportowym Zachodu, ale przede wszystkim, aby konkurs był męski i wolny od krytyki.”

1895: Michigan 12, Chicago 0edit

w 1895 roku Michigan i Chicago ponownie zakończyły swoje sezony piłkarskie meczem Dziękczynienia, który odbył się przed ponad 6000 widzów na Marshall Field w Chicago. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, pole musiało zostać „starannie zeskrobane i trociny rozrzucone po cienkiej warstwie lodu” przed rozpoczęciem gry. Pierwsza strzelanina w Michigan nastąpiła w pierwszej połowie, kiedy Prawy pomocnik, John Hollister, wziął piłkę na 45-jardowej linii Chicago i przebiegł wokół prawego końca, aby uzyskać 35-jardowy zysk, zagranie prasa nazwała ” ładnie wykonanym Criss cross.”Później w drive, Gwiazda Michigan Frederick W. Henninger fumbed piłkę, która przetoczyła się poza linię bramkową, gdzie został odzyskany przez J. De Forest Richards na przyłożenie Michigan. Prowadzenie Fullback Michigan John A. Bloomingston, rodowity Chicago, był podobno najwyższy punkt gry. Gazeta Chicagowska tak opisała jedną z nich, prowadzoną przez Bloomingstona:

„Chicago nie mogło zyskać, a Neel był zmuszony ponownie uderzyć. Bloomingston otrzymał piłkę i, unikając tacklers, którzy starali się doprowadzić go do ziemi, pobiegł z powrotem na całej długości kopnięcia. To był wspaniały występ, a niemała część oklasków, jakie otrzymał Bohater, pochodziła z Chicago.”

wynik końcowy to 12-0. Dominacja Michigan nad zespołem Stagga skłoniła jedną z gazet Chicago do napisania następującego:

„drużyna z Michigan jest najlepszym kompletem piłkarzy, jakich Ann Arbor kiedykolwiek wysłała. … Gra Michigan zarówno indywidualnie, jak i w pracy zespołowej była wspaniała. Nawet zaniepokojeni Chicago substytuty i trenerzy na linii bocznej nie mógł powstrzymać się od okazjonalnego słowa podziwu na doskonałą obronę gości. Sam wygląd drużyny wystarczył, by wzbudzić aplauz najbardziej uprzedzonego Kibica Chicago. … on lokalny zespół pojawił się jak chłopcy szkolni przed nimi. Wydawało się prawie cudowne, że te olbrzymy mogą być powstrzymane od zamiatania w dół pola i punktacji, jak chcą.”

1896: Indoor footballEdit

Amos Alonzo Stagg w 1899

w 1896, Michigan i Chicago spotkał się w Święto Dziękczynienia z mistrzostw Konferencji Zachodniej na linii. Stagg 'S Chicago Maroons wygrali mecz 7-6, co zostało opisane jako” jeden z najbardziej desperacko rywalizujących meczów w historii Chicago.”Gra zawierała ” kilka sztuczek”, ponieważ obie drużyny opierały się na ” prostej, twardej piłce nożnej.”Hazen Pingree, Jr. (którego ojciec, Hazen S. Pingree, został wybrany gubernatorem Michigan trzy tygodnie wcześniej)był gwiazdą meczu Dla Michigan. Punktacja Chicago ’ a przypadła na zablokowany rzut, w wyniku którego z linii 45 jardów Clarence Herschberger oddał bezpieczny i drop kick (wart pięć punktów zgodnie z ówczesnymi przepisami).

najbardziej niezwykłą cechą meczu Michigan-Chicago z 1896 roku było to, że został rozegrany w Chicago Coliseum i był „pierwszym meczem kolegialnym w piłce nożnej rozegranym pod dachem.”Dodając do nowości, gdy światło dzienne zamieniło się w ciemność, pole wewnątrz Koloseum zostało oświetlone światłem elektrycznym. Według relacji gazety, pole zrobiło się ciemne w drugiej połowie, a gra została wstrzymana na dziesięć minut, aby omówić, czy gra powinna być kontynuowana. Gra została wznowiona, a światła zostały ostatecznie włączone po tym, jak Michigan zdobył przyłożenie.

tłum w różnych relacjach prasowych wynosił albo 15,000, albo 20,000. Zauważając, że gra została rozegrana w tym samym budynku”, w którym pięć miesięcy temu W. J. Bryan został nominowany do prezydentury”, prasa ogłosiła, że eksperyment w Halowej Piłce Nożnej odniósł sukces:

„jedno przynajmniej zostało ustalone przez grę, a mianowicie, że halowa Piłka nożna jest dosłownie i w przenośni mówiąc wyjącym sukcesem. Mężczyźni nie mieli problemów z łapaniem puntów, a piłka nożna była rozgrywana na jego zasługach, bez utrudnień mokrego boiska lub silnego wiatru. Pod koniec drugiej połowy zrobiło się bardzo ciemno, a widzowie zostali potraktowani nowością w kształcie piłki nożnej przez elektryczne Światło.”

Inna Gazeta opisała nowość w piłce nożnej halowej w następujący sposób:

” Piłka nożna halowa jest innowacją, ale zapowiada się na stałe w późnych meczach. Podczas gdy inne pola o Chicago były niechlujne i gracze były pofałdowane o w morzach błota, sportowcy w Koloseum grał na suchej powierzchni i bezpieczne od żywiołów. Na twardą ziemię nałożono dwucalową warstwę tan kory i nie było żadnych niedogodności ze strony pyłu. Żaden z zawodników nie dotknął belek nad głową, a widzów i zawodników urzekły komfortowe warunki, w jakich rozgrywano mecz. Ciemność nadeszła o 4:00, a gracze przez pewien czas nie byli w stanie się odróżnić, ale elektryczne światła szybko zmieniły każdą grę.”

1897: Chicago 21, Michigan 12edit

1897 souvenir program

w 1897 roku zespoły zamknęły swój sezon po raz piąty z rzędu meczem Dziękczynienia w Chicago. Mecz został rozegrany przed 12 000 widzów w Chicago Coliseum. Chicago zdobyło pierwsze punkty w biegu na 35 jardów przez Gardnera. Fullback Chicago, Clarence Herschberger, kopnął bramkę po przyłożeniu, aby dać Maroons prowadzenie 6: 0. Herschberger następnie dodał drop kick Field goal z linii 17 jardów, aby zwiększyć prowadzenie Chicago do 11 do 0 pod koniec pierwszej połowy. W drugiej połowie Clayton Teetzel, grający na lewym końcu, zdobył przyłożenie dla Michigan na 15 jardów przez lewe uderzenie i koniec Chicago. Teetzel dodał gola po przyłożeniu, aby uzyskać wynik 11 do 6. Herschberger dodał jeszcze dwa gole, aby zwiększyć przewagę Chicago do 22 do 6. Michigan zdobył drugie przyłożenie, gdy fullback Michigan, Frederick Hannan, kopnął piłkę dla Michigan z własnej linii 25 jardów. Piłkę dotknął zawodnik z Chicago, a Michigan tackle, William F. Baker, chwycił piłkę i przebiegł 55 jardów na przyłożenie. Teetzel kopnął bramkę z przyłożenia, w wyniku czego wynik końcowy wynosił 21 do 12. Chociaż Michigan zdobył dwa przyłożenia do jednego przyłożenia Chicago, w 1897 r.bramki z pola były warte pięć punktów, a trzy bramki z pola Herschbergera były warte 15 punktów.

1898: Birth of”the Victors”Edit

Louis Elbel skomponował bojową piosenkę Michigan” the Victors ” (oryginalna nuta na zdjęciu) jako hołd dla zwycięstwa Michigan nad Chicago w 1898 roku.

Ilustracja biegu Widmana

mecz Michigan-Chicago z 1898 roku okazał się jednym z najważniejszych w historii rywalizacji. Michigan zakończył swój niepokonany sezon w Święto Dziękczynienia ze zwycięstwem 12-11 nad Maroons na Marshall Field. Rozgrywki toczyły się o mistrzostwo Konferencji Zachodniej. Aby pomieścić tłum fanów Michigan podróżujących do Chicago na mecz, Michigan Central Railroad zorganizował dwa specjalne pociągi, które kursowały z Ann Arbor do Chicago w cenie pięciu dolarów. Specjalne bilety na wycieczki pozwoliły kibicom spędzić weekend w Chicago i wrócić w poniedziałek.

w meczu wzięło udział 12 000 widzów. New York Times napisał (a):: „Dzień i tereny były idealne do gry w piłkę nożną. Termometr utrzymywał się wokół znaku zamarzania, ale niebo było bezchmurne, a północno-zachodni wiatr był zbyt lekki, aby zakłócać umieszczanie puntów.”Drużyna z Chicago była faworyzowana i była uważana za najcięższą, jaką kiedykolwiek reprezentowała Uczelnia, średnia waga mężczyzn przekraczała 190 funtów.”

pierwszy wynik Michigan nastąpił po 25 minutach gry na prowadzeniu Charlesa Widmana z linii pięciu jardów. Widman został zepchnięty przez linię bramkową na przyłożenie, a Neil Snow kopnął dodatkowy punkt, dając Michigan prowadzenie 6: 0. Później w połowie, Chicago poprowadził piłkę do Michigan 30-Jard-line, a Maroons ’ All-American Clarence Herschberger kopnął gola z miejsca, aby obniżyć prowadzenie Michigan na 6 do 5. (Bramki z boiska liczone były jako pięć punktów.)

na początku drugiej połowy Michigan zdobył drugie przyłożenie i zamienił dodatkowy punkt na prowadzenie 12-5. Widman biegł 65 jardów na przyłożenie na „opóźnione podanie”w najbardziej ekscytującej grze. Chicago Daily Tribune opisało bieg Widmana:

„Widman wyskoczył z tyłu z piłką pod pachą i w dół pola z niczym przed sobą poza słupkami bramkowymi. Wszyscy szybcy zawodnicy drużyny Z Chicago poszli w pościg. To był piękny wyścig w dół pola. Trzech ludzi z Chicago było blisko z tyłu. Ale niebieskonogi biegacz zyskał czasami prawie niezauważalnie, a potem ledwo trzymał się. Mógł biegać tak szybko, jak jego ścigacze, a jego start był bezpieczny. Gdyby jeden lub dwóch graczy z Chicago zanurkowało dla niego, być może zostałby zatrzymany. Jeden z nich próbował zbliżyć się do bramki, ale go nie trafił, lekko go potknął, ale przewrócił się przez linię. Michigan miał kolejne przyłożenie i mecz oraz mistrzostwo Zachodu w kieszeni.”

Widman opisał przebieg po meczu następująco:

” gra była obrotowym klinem na lewym skrzydle. Ich koniec i walka zostały wciągnięte przez naszych ludzi, a kiedy piłka została podana do mnie na opóźnione podanie miałem czyste pole, z wyjątkiem Chicago ’ s backs. Biegłem tak szybko, jak tylko mogłem po przekątnej pola, zdając sobie sprawę, że byłem gorąco ścigany. W końcu zająłem się tym, czego się później dowiedziałem, o linii sześciu jardów. Byłem lekko oszołomiony upadkiem, ale zobaczyłem słupek bramkowy przede mną i udało mi się czołgać przez linię. Nie wiedziałem jednak, że zdobyłem przyłożenie, dopóki Kapitan Bennett mi nie powiedział.”

Snow dodał swój drugi dodatkowy rzut punktowy, aby dać Michigan prowadzenie 12-5. Chicago odpowiedziało przyłożeniem prowadzonym przez lewą Gwardię, Burnetta, a dodatkowy punkt zmniejszył prowadzenie Michigan do jednego punktu. Michigan zmusiło Chicago do zagrania w finale, A Wolverines zostali mistrzami Konferencji Zachodniej po raz pierwszy w historii szkoły.

jedna z gazet zanotowała: „Michigan, z wyjątkiem jednego lub dwóch podwójnych podań, polegał prawie w całości na prostej piłce nożnej, liniowaniu i bieganiu wokół końca. Chicago, wręcz przeciwnie, używało sztuczek przez cały czas, ale praca zespołowa była na wysokim poziomie, jak pokazały oba zespoły.”Po meczu kapitan drużyny Michigan, J. W. F. Bennett, powiedział dziennikarzom: „Sensacyjny bieg widmana był cechą gry, ale każdy gracz zasługuje na zwycięstwo. Musimy podziękować Keene Fitzpatrick za nasz wspaniały stan.”Trener Chicago Amos Alonzo Stagg powiedział:” To był chyba najlepszy mecz piłki nożnej, jaki kiedykolwiek rozegrano na Zachodzie. To z pewnością było spektakularne i pełne funkcji.”

podczas gry w 1898 roku 1000 uczniów zgromadziło się w Athens Theater w Ann Arbor, gdzie wysłuchali relacji play-by-play z gry, która została przekazana telegraficznie z Chicago. Zdobycze Michigan spotkały się z dopingiem. Kiedy ogłoszono przyłożenie Widmana, ” wydawało się, że cały zespół został wyrzucony w powietrze przez erupcję wulkanu. Mężczyźni rzucali w siebie czapkami i płaszczami, przytulali się i tańczyli w alejkach przez pełne dziesięć minut.”Po meczu tłum przemaszerował ulicami do domu prezydenta Jamesa B. Angella. Prezydent Angell przywitał tłum szerokim uśmiechem i powiedział: „gratuluję sukcesu drużyny Michigan w Chicago dzisiejszego popołudnia. Jest to wielkie zwycięstwo i wiele zawdzięczamy ludziom, którzy zdobyli Laury naszego zwycięstwa od czoła naszej siostrzanej instytucji nauki. Powiedziano mi, że jestem przeciwny tej grze, ale chciałbym powiedzieć, że ja też grałem na studiach. W tamtych czasach graliśmy jednak w Herschbergera i zamiast człowieka kopaliśmy piłkę. Jest to wielkie zakończenie jesiennej kampanii i jesteśmy bardzo wdzięczni tym, którzy tak aktywnie w niej uczestniczyli.”

w Chicago ponad 1000 fanów Michigan paradowało w kolejce przez kampus Uniwersytetu w Chicago za zespołem Michigan, śpiewając piosenki Michigan i okrzyki. Parada zakończyła się w hotelu Del Prado, gdzie kilku zawodników i absolwentów z Michigan wygłosiło przemówienia. W poniedziałek wieczorem po zwycięstwie w Chicago, zespół został powitany z powrotem do Ann Arbor z ” porywającym świętem. Ponad 2000 uczniów zgromadziło się przy wielkim ognisku, śpiewając i wiwatując do północy.”Doniesiono, że studenci z Michigan okazali się z większym entuzjazmem niż pokazano w Ann Arbor, ponieważ drużyna piłkarska 1895 powróciła z meczu przeciwko Harvardowi.

Po obejrzeniu zwycięstwa Michigan 12-11 nad Chicago w 1898 roku, Louis Elbel, który był wtedy studentem University of Michigan School of Music, zainspirował się do napisania „the Victors”, który został później przyjęty jako piosenka bojowa Michigan. Podobno zaczął komponować piosenkę w domu swojej siostry w sekcji Englewood w Chicago i kontynuował wysiłek podczas podróży powrotnej pociągiem z Chicago do Ann Arbor. Tekst elbela, „mistrzowie Zachodu”, odnosi się do zwycięstwa Michigan w Mistrzostwach Konferencji Zachodniej po raz pierwszy w historii szkoły. Elbel wspominał później:

„byliśmy szaleni z radości. Paradowaliśmy w ciemności. Krzyczeliĺ „my i podÄ … ĺźaliĺ” my za zespoĹ ’em U-M, Ĺ” piewajÄ … c do melodii „Hot Time in the Old Town”.”Uderzyło mnie całkiem nagle, że taka epopeja powinna być godna czymś bardziej wzniosłym, bo to nie było zwykłe zwycięstwo. Mój duch był tak podźwignięty, że byłem czysty z ziemi i wtedy „zwycięzcy” zostali zainspirowani. Włożyłem w to dużo „okrzyków” i wiedziałem, że koledzy je włożą z odpowiednim naciskiem. Dzięki nim tytuł sam się zasugerował i zadedykowałem go drużynie z Michigan z 1898 roku.”

1900: Chicago 15, Michigan 6Edit

1900 program do gier

po rocznej przerwie w rywalizacji, Michigan i Chicago rozegrali swój tradycyjny mecz w Dniu Dziękczynienia na Stagg Field w Chicago 29 listopada 1900 roku. Michigan strzelił pierwszego gola, odzyskując fumble dobrze na terytorium Chicago i punktując w biegu przez tackle Hugh White. Chicago fullback Ernest Perkins odpowiedział trzema przyłożeniami, a Maroons wygrali wynikiem 15 do 6.

z Michigan prowadzi 6 do 5 na pół, najbardziej niezwykły moment gry 1900 przyszedł podczas przerwy, kiedy 30 kandydatów do Klubu „Trzy Czwarte” Chicago zebrało się na boisku, aby poświęcić rocznego Koguta o imieniu Ifigenia. Zawodnik z Michigan bezskutecznie próbował uratować koguta. Kogut został zabity, a jego krew rozlała się na polu, gdy kandydaci tańczyli. Chicago zdobyło dwa przyłożenia po ceremonii, a Chicago Daily Tribune spekulowało, że ” Duch kurczaka bawił się z maroonami.”

1901: Michigan 22, Chicago 0edit

Fielding H. Yost pobił rekord 22-0 w pierwszych dwóch latach jako trener Michigan.

w 1901 roku Fielding H. Yost objął stanowisko głównego trenera Michigan. The Wolverines zakończyli sezon niepokonani z rekordem 11-0, wyprzedzili swoich przeciwników o niespotykaną dotąd sumę 550 do 0 i stali się znani jako pierwsza ze słynnych drużyn Yost „Point-A-Minute”. Stagg ’ S Chicago Maroons byli w stanie spowolnić, ale nie zatrzymać, Michigan w ataku punkt-a-minut. Michigan wygrał wynikiem 22 do 0, ponieważ mecz został rozegrany po raz pierwszy na domowym boisku Michigan w Ann Arbor. Yost zauważył: „na długo przed przyjazdem do Michigan wiedziałem o wielkiej rywalizacji między tym uniwersytetem a Uniwersytetem w Chicago. To było moje pragnienie, aby wygrać ten mecz ponad wszystkimi innymi.”Mecz został rozegrany na Regents Field przed jednym z największych tłumów, które kiedykolwiek uczestniczyły w meczu do tego czasu w Ann Arbor. Michigan left tackle Hugh White zaliczył dwa przyłożenia, a fullback Neil Snow i right tackle Bruce Shorts zdobyli po jednym przyłożeniu. Obrona Michigan utrzymała atak Chicago do dwóch pierwszych upadków, a Chicago tylko raz miało piłkę na Terytorium Michigan. Pomimo wygranej, trener Yost był rozczarowany niską sumą punktów zgromadzoną przez jego zespół i publicznie stwierdził, że „zdobylibyśmy o wiele więcej punktów w Chicago, gdyby pole było suche.”Yost opisał wpływ pogody na swoją drużynę w następujący sposób: „ku naszemu rozczarowaniu gra została rozegrana na błotnistym polu podczas śnieżycy, a praca naszych pleców była poważnie upośledzona. Drużyna z Chicago nie była w takim samym stopniu upośledzona ze względu na fakt, że nie polegała na szybkości, aby awansować piłkę. … Koniec biegu był niemożliwy, a my byliśmy zmuszeni do osiągnięcia naszych zysków przez liniowanie, które jest powolnym procesem …”

1902: Michigan 21, Chicago 0edit

w 1902 roku drugi zespół Yost zakończył sezon niepokonany z rekordem 11-0 i wyprzedził swoich przeciwników wynikiem 644 do 12. W drugim spotkaniu dwóch legendarnych trenerów, Stagg i Yost, Michigan wygrał, 21-0 przed publicznością 14,000 na Chicago Marshall Field. Gra rozpoczęła się o 14:15 przed rozpoczęciem gry kibice z Michigan wypuścili zabawkowe czerwone balony z napisem „Chicago” w „nieco mroźną i mroźną atmosferę.”Jeden z fanów Michigan, opisany jako „długowłosy kolega w żółtym i niebieskim Streamerze, powiedział reporterowi,” w ten sposób wyrzucimy Chicago w powietrze.”

Everett Sweeley dał Michigan prowadzenie 5: 0 z bramką z trudnego kąta na linii 25 jardów. Później w pierwszej połowie Heston wziął piłkę na opóźnione podanie i przebiegł 71 jardów na przyłożenie. Michigan prowadził 10-0 w przerwie. W drugiej połowie Sweeley przedłużył prowadzenie Michigan do 15-0 z bramką z linii 17 jardów. Po około 10 minutach gry, Lewy napastnik William Palmer pobiegł po przyłożenie, a Sweeley zamienił bramkę z przyłożenia, co dało Michigan końcową sumę 21 punktów. Pomimo kolejnych porażek, Staggowi przypisuje się opracowanie „wspaniałej obrony, aby utrzymać ofensywę Yosta „pospiesz się” do 21 punktów w 70 minutach gry.”

1903: Michigan 28, Chicago 0edit

gra 1903 Chicago-Michigan była kolejną z najbardziej historycznych gier w serii. Trzeci zespół Yost 'a” punkt za minutę ” pobił rekord 11-0-1 i wyprzedził przeciwników 565 do 6. W trzecim spotkaniu pomiędzy Yostem a Staggiem, Yost ponownie wygrał wynikiem 28: 0. New York Times poinformował, że w meczu wzięła udział rekordowa publiczność: „wszystkie rekordy frekwencji zostały pobite, w pełni 20 000 entuzjastycznych widzów walczących z silnymi opadami śniegu, aby zobaczyć mecz.”Na innym koncie frekwencja wyniosła 15 tys. Alumnus Michigan zauważył, że mężczyźni z Michigan uważali Chicago za „ich najdroższego rywala”, a mecz w Dniu Dziękczynienia na Marshall Field był kulminacją sezonu.

śnieżyca groziła odwołaniem gry, ale śnieg nagle ustał, a wiatr ucichł wczesnym popołudniem. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 po tym, jak z boiska usunięto siedem lub osiem cali śniegu.

zespół Stagga z 1903 roku posiadał trzech przyszłych wychowanków College Football Hall of Fame: Waltera Eckersalla na pozycji rozgrywającego, Hugo Bezdka na pozycji prawego pomocnika i Tiny ’ ego Maxwella na pozycji prawego obrońcy. All-American Frederick A. Speik również grał na lewym końcu dla Maroons 1903. Obie drużyny miały być wyrównane, ale gra, rozgrywana na zaśnieżonym i śliskim boisku, okazała się jednostronna. Chicago zostało upośledzone przez chorobę trenera Stagga, który kierował grą z zamkniętego powozu, w którym leżał ” zapakowany w koce.”

Michigan punktował na każdym wyjeździe w pierwszej połowie, z wyjątkiem jednego, a Chicago w pierwszej połowie było tylko jedno pierwsze. Gra defensywna eckersalla była chwalona w relacjach z gry, chociaż w jednym meczu Willie Heston wymknął się eckersallowi” przez dobrze wymierzoną przeszkodę”, uzyskując 20 jardów zysku. Heston zaliczył dwa przyłożenia, ale Tom Hammond był czołowym strzelcem z 13 punktami na dwóch bramkach (po pięć punktów) i trzema punktami po przyłożeniach. Mecz został rozegrany w połowie po 35 i 20 minut, a druga połowa została skrócona, aby uniknąć gry po zapadnięciu zmroku.

w meczu uczestniczył Walter Camp, Obserwujący z boku.

” Ich praca w pomaganiu człowiekowi z piłką była tak dobra, jak w każdym meczu, który widziałem w tym sezonie. Jest to pierwszy western gry byłem świadkiem w tym roku. Byłem szczególnie pod wrażeniem pracy Hestona jako półbuty.”

Chicago Daily Tribune otworzyło swoją relację z rozgrywek, ” przedwczesna zamieć, która zeszła wczoraj na Chicago, sprawiła, że był to idealny dzień piłki nożnej, ale ta sztorm śnieżny był łagodnością samą w sobie w porównaniu do tego, co czekało na dwie piłkarskie jedenastki Chicago.”Detroit Free Press nazwało go” najpoważniejszym drubbingiem w historii futbolu tej instytucji.”Znany pisarz sportowy Joe S. Jackson napisał:” Chicago nie zostało pobite – zostało przejechane, pobite, prawie stało się sportem swoich przeciwników . . .”

zespół Michigan był gościem Teatru Studebaker wieczorem po meczu.

podczas posezonowej kolacji, Fielding Yost powiedział, że uznał grę Michigan w Chicago za „najlepszą, jaką kiedykolwiek widział w drużynie z Michigan podczas jego trzech lat tutaj.”Kapitan Michigan, Curtis Redden, wyraził opinię, że widzowie widzieli” najlepszą wystawę szybkości i pracy zespołowej, jaką kiedykolwiek widziano na Zachodzie.”

1904: Michigan 22, Chicago 12edit

obraz z gry z 1904 roku

1904 roku Yost poprowadził swoją czwartą drużynę” point-a-minute ” do doskonałego rekordu 10-0, wyprzedzając przeciwników 567 do 22. Michigan zakończył swój niepokonany sezon zwycięstwem 22-12 nad Chicago 12 listopada. W meczu, rozegranym w 35-minutowych połówkach, wzięło udział kilku członków College Football Hall of Fame, w tym Walter Eckersall i Hugo Bezdek dla Chicago i Willie Heston i Niemiec Schulz dla Michigan. Heston, Eckersall i Bezdek każdy zdobył pojedyncze przyłożenia, ale głównym strzelcem był Tom Hammond Michigan z 17 punktów na trzy przyłożenia i dwa dodatkowe punkty.

1905: Chicago 2, Michigan 0edit

1905 College Football Western Championship mecz pomiędzy Michigan i Chicago

Chicago wygrał spotkanie rywali 1905 wynikiem 2: 0. Mecz, nazwany „pierwszym najlepszym meczem stulecia”, przerwał 56-metrową passę niepokonanych w Michigan i oznaczał koniec lat” punkt-A-minut”. Drużyna Michigan 1905 pokonała przeciwników 495 do 0 w pierwszych 12 meczach. Mecz został przegrany w ostatnich dziesięciu minutach gry, kiedy Denny Clark został pokonany dla bezpieczeństwa, gdy próbował oddać Punta zza linii bramkowej. Gazety opisywały sztukę Clarka jako ” nieszczęsną pomyłkę „i” brak pracy mózgu.”Clark przeniósł się do M. I. T. w następnym roku i był prześladowany przez sztukę do końca życia. W 1932 roku zastrzelił się, zostawiając list pożegnalny, który podobno wyrażał nadzieję, że jego „ostatnia sztuka” odpokutuje jego błąd na Marshall Field w 1905 roku.

Po meczu z 1905 roku drużyny nie spotkały się ponownie aż do 1918 roku.