Winterhawks wygrywa 7 z Rockets

(Kelowna, Kolumbia Brytyjska) piątkowy wieczór był 50.meczem sezonu dla Portland Winterhawks (36-7-3-4) i Kelowna Rockets (23-24-1-2).

drużyny po raz trzeci w tym sezonie opuściły krążek i zajęły pierwsze miejsce. Obie drużyny przystąpiły do nocy, chcąc rozegrać trzy serie przegranych meczów.

Portland wrócił do ZWYCIĘSKIEJ kolumny dzięki zwycięstwu 7: 3.

Jaydon Dureau skomentował po meczu, mówiąc: „zmagaliśmy się tam trochę i nie kapitalizowaliśmy w dogrywce lub strzelaninach w ostatnich kilku meczach. Wspaniale jest wrócić do tej kolumny zwycięstwa i zdobyć dwa punkty.”

Seth Jarvis poprowadził Winterhawks z dwoma bramkami i jedną asystą.

Portland wyskoczył na szybki start, strzelając trzy z czterech pierwszych rzutów.

Jack O ’ Brien wykonał heads up play na niebieskiej linii, czekając na dotknięcie krążka, dopóki nie dotknie tego, co byłoby offside call. Raz poza strefą, 16-letni żółtodziób szturchnął krążek przed Jarvisem.

Seth Jarvis (fot. Portland Winterhawks/Matthew Wolfe)

Jarvis, obecny gracz miesiąca WHL, uniknął kontroli poke Romana Basrana i 27.bramka w sezonie.

„wszyscy kupujemy i robimy wszystkie małe rzeczy dobrze, aby umieścić krążek w sieci” – powiedział Dureau o występie swojej linii w piątek. „Myślę, że wszyscy są teraz zdecydowani, że powinniśmy wygrywać te gry i do czego jesteśmy zdolni.”

kilka minut później kolejny 16-letni żółtodziób z Winterhawks Mike ’ a Johnstona wykonał rzut karny w strefie ofensywnej, wysyłając na lód moc Portlanda.

tak udana jak ostatnio gra Winterhawks power-gol w sześciu meczach z rzędu wkraczający w noc-the Rockets penalty kill jest w funku.

w dwóch meczach przeciwko Spokane Chiefs w ostatni weekend, Kelowna dopuścił osiem bramek w 15 próbach.

Jaydon Dureau osiągnął 9-of-16, kiedy pokonał Basrana low na stronę rękawicy po przeciągnięciu wokół obrońcy na szczycie kół.

Dureau i Jarvis byli ostatnio dominującym duetem i ponownie połączyli się na trzecią bramkę meczu. Podczas gdy próba dureau w zawijaniu chybiła, krążek okazał się idealnym podaniem dla Jarvisa.

the 2020 NHL Draft top prospect czekał sam na prawo od siatki i po prostu uderzył w krążek na swój drugi okres.

trener Rockets Adam Foote zastąpił Basrana Colem Schwebiusem po tym, jak Portland strzelił trzy z czterech pierwszych strzałów.

mając niecałe trzy minuty do gry w okresie otwarcia, obroty Winterhawks w ich własnym końcu doprowadziły do scramble play przed netminder Hofer. Winnipeg, Manitoba, native zatrzymał kilka pierwszych prób, zanim krążek wyskoczył do gniazda. Kedan Korczak zagwizdał u siebie dziewiątą bramkę sezonu.

Ethan Ernst

27 sekund później rakiety dotarły do jednego, ponownie na strzał Korczaka. Tym razem Hofer dokonał pierwszego zapisu, ale Ethan Ernst był gotowy na odbicie i strzelił swoją trzecią bramkę w sezonie i drugą przeciwko Winterhawks.

pomimo szybkiego oddania dwóch goli, Dureau wyraził: „musisz szanować każdą drużynę w tej lidze. Gra nigdy się nie kończy, dopóki nie skończy się 60 minut. Odepchnęli się, a my staliśmy razem i staliśmy silni. Myślę, że zebraliśmy się razem i powiedzieliśmy: „uspokój się, nadal dobrze gramy, rozkręć to tutaj. Potem po prostu odlecieliśmy stamtąd.”

w pierwszych 20 minutach strzelono pięć bramek, a kolejne trzy znalazły się w środkowej kadrze.

Robbie Fromm-Delorme nawrócił się na własną szansę odbicia wkrótce po tym, jak zawodnik Kelowna spadł w strefie ofensywnej. Schwebius dokonał pierwszego ratunku, ale urodzony w 2002 roku skrzydłowy nie pomylił się z drugą szansą.

gdy Portland nadal naciskał w strefie Kelowna, Kade Nolan znalazł krążek na kiju. 18-latek z Rouleau, Saskatchewan, przeszedł niebieską linię I oddał strzał w nadgarstek na idealnej wysokości dla ugięcia. Na pewno Klassen był we właściwym miejscu w odpowiednim czasie, aby przekierować do domu swoją siódmą bramkę.

urodzony w 2003 roku rookie dołączył do Winterhawks z Prince Albert Mintos w trakcie sezonu i pokazał, że należy do WHL. 161-funtowy centerman ma teraz 11 punktów w pierwszych 22 meczach WHL.

ofensywa Kelowna powstała głównie z zaplecza w piątkowy wieczór.

Conner McDonald jednorazowo zaliczył Jake 'a Poole’ a z deski. Bramka oznaczała czwartą bramkę w tym roku, a drugą jako członek Rockets.

w ciągu 40 minut Rzuty karne Rockets wzmocniły się i nie pozwoliły na kolejną bramkę power-play Mimo czterech kolejnych kar. W rzeczywistości Trevor Wong miał dwie najlepsze okazje, podczas gdy krótkowzroczność, z których jedna przypadła na ucieczkę. Hofer i Jarvis połączyli siły, aby uniemożliwić debiutantowi zdobycie siódmej bramki Rockets w sezonie.

Kelowna pierwszy raz zagrał 1:41 w trzeciej tercji, ale nie był w stanie się nawrócić. Karni zabójcy Winterhawks pozostali w tym sezonie doskonali przeciwko Rocketom.

Mason Mannek (fot. Portland Winterhawks/Matthew Wolfe)

Kiedy zespoły przegrupowały się po przerwie medialnej, Portland przedłużył prowadzenie dzięki uprzejmości 19-latka Mason mannek. Ludvig uderzył rodaka z Utah w niebieskiej linii. Podczas jazdy na łyżwach z pełną prędkością, osiem metrów do przodu uderzył w górną część siatki i wysłał butelkę z wodą na deski końcowe.

Ludvig następnie miał swoją kolej, aby dopasować strzał Manneka na power play. Reece Newkirk otrzymał główną asystę, znajdując Ludviga w składzie na 16. sezon. Wśród obrońców tylko Alex Cotton Z Lethbridge Hurricanes ma tyle goli, co wybór draftu Florida Panthers.

Hofer nie był zbyt zajęty w trzeciej tercji, ponieważ obrona Portland oddała tylko sześć strzałów w ostatnich dwudziestu minutach.

piątek to trzeci w tym sezonie mecz z Rockets dla Winterhawks. Dureau powiedział: „organizują Memorial Cup, więc naprawdę chcesz ich oprzeć na innych drużynach, które będą grać w innych dywizjach. Naprawdę chcesz wygrać te mecze z nimi zbliża się odcinek, jak można spotkać te zespoły później w playoffs. Chcesz mieć pewność, że wygrasz.”

wygrana daje Portland 36 zwycięstw w sezonie i 79 punktów, aby dotrzymać kroku Everettowi Silvertipsowi, który pokonał Trójmiasto w Kennewick w Waszyngtonie.

sobota jest czwartym i ostatnim spotkaniem sezonu regularnego między Winterhawks i Rockets.