Bears ia leagăn mare, Packers încă câștiga de trei scoruri

Chicago Bears artizanale un plan puternic și cea mai mare parte executat acest plan în timpul finalei sezonului de duminică împotriva Green Bay Packers.

urșii au rulat 74 de piese și i-au depășit pe Packers, au ținut mingea încă aproape 11 minute de ceas de joc, au convertit cinci patru coborâșuri diferite, au creat cinci unități de 10 sau mai multe piese și au primit o posesie suplimentară în prima repriză prin cifra de afaceri a echipelor speciale. A fost stilul echilibrat, de control al mingii, echipa lui Matt Nagy, necesară pentru a-i uimi pe Packers la Soldier Field.

Aaron Rodgers și Packers au câștigat încă cu trei scoruri, lăsând Chicago cu o victorie cu 35-16 care a obținut cap de serie numărul 1.

cele mai bune planuri ale șoarecilor, bărbaților și echipelor de fotbal merg adesea într-o direcție greșită.

urșii au jucat cu 30 de piese mai mult decât Packers, au câștigat 356 de metri în total și au controlat mingea timp de aproape 36 de minute, dar Packers au obținut victoria cu 19 puncte, cu o eficiență ofensivă superioară și opriri cruciale în apărare, aspecte comerciale ale formulei câștigătoare a lui Matt LaFleur în 2020.

Rodgers a aruncat patru pase de touchdown, a finalizat 19 din 24 de încercări și a avut o medie de 10.0 yarzi pe încercare. Packers au marcat cinci touchdown-uri pe opt posesiuni, inclusiv touchdown-uri pe trei posesiuni drepte în prima repriză și touchdown-uri pe posesiuni spate-în-spate în al patrulea trimestru.

Green Bay a câștigat 24 de metri și a pus pe unități spate-în-spate pentru a începe a doua jumătate, deschizând ușa pentru urși. Dar Chicago nu a reușit altceva decât un gol de teren și o cifră de afaceri pe downs, permițând infracțiunii Packers să revină pe drumul cel bun și să preia controlul concursului.apărarea lui Mike Pettine a livrat patru opriri totale în zona roșie și o oprire critică a patra în jos la linia de 25 de curți în al patrulea trimestru. Urșii s-au stabilit pentru trei goluri de teren, o condamnare la moarte împotriva Packers în 2020.

urșii au pierdut, de asemenea, un fumble în prima repriză, stabilind un touchdown, iar fundașul Mitchell Trubisky a aruncat o interceptare către Adrian Amos în al patrulea trimestru, stabilind unitatea finală de touchdown.

Chicago se va întreba cum a scăpat jocul. Jos 21-16, dar conducând pentru Scorul de undă verde, Trubisky a transformat o pereche de a patra coborâșuri înainte de a nu-l găsi pe Allen Robinson pe locul 4 și 1 cu 11:22 stânga. Packers a preluat, a condus 76 de metri în 12 piese, a luat aproape opt minute de pe ceas și a urcat cu 28-16, întorcând jocul pe cap.

urșii, care au intrat duminică având nevoie de o victorie pentru a intra în playoff, au luat o mare lovitură la echipa lui LaFleur în finalul sezonului. Unele dintre lovituri au aterizat, iar ambalatorii au fost eșalonați uneori. Dar o grămadă rezistentă, care știe să câștige, și-a găsit în cele din urmă piciorul, iar când urșii au început să se uite, Rodgers, Aaron Jones și Davante Adams au dat loviturile reale.

majoritatea verucilor Packers au apărut la un moment dat sau altul duminică. Apărarea a avut prea multă îndoire. Echipele speciale au făcut o greșeală. Marquez Valdes-Scantling a renunțat la un touchdown probabil. Acalmie ofensivă a lovit pentru a începe a doua jumătate.

Packers a găsit încă o modalitate de a bate o echipă de playoff pe drum cu trei scoruri.