cine a câștigat cursa NASCAR noaptea trecută? Rezultatele complete de la Super Start Baterii 400 la Kansas

joi seara Super Start Baterii 400 la Kansas Speedway privit ca o previzualizare a NASCAR Cup Series’ Campionatul 4 cursa mai târziu în acest an.patru piloți din playoff, inclusiv primii doi piloți din clasamentul punctelor din sezonul regulat, au concurat pentru victorie. În cele din urmă, Denny Hamlin i-a depășit pe Kevin Harvick, Brad Keselowski și Martin Truex Jr.pentru a câștiga victoria.

după o repornire sălbatică în turul 246, Hamlin a trecut de Harvick pentru conducerea în turul 255 din 267 și a reținut o taxă târzie de la Keselowski pentru a înscrie cea mai bună victorie din serie a sezonului, a treia la Kansas și a 42-A din carieră.

Mai multe: repere Live din Cursa Kansas

mai jos este mai mult despre victoria lui Hamlin, plus rezultatele complete ale bateriilor Super Start de joi O ‘ Reilly Auto Parts 500 la Texas.

cine a câștigat cursa NASCAR aseară?

Denny Hamlin a condus de patru ori pentru o cursă de 57 de ture pentru a reveni de la trei finisaje subpar în ceea ce altfel a fost un sezon stelar pentru numărul 11 Joe Gibbs Racing Toyota echipă.”nu știu dacă am avut cea mai bună mașină — cu siguranță am avut o mașină de top trei toată ziua”, a spus Hamlin, care a câștigat două curse consecutive la Kansas. „Ne-am dus și am ajuns acolo la final. Am văzut 4 (Harvick) obtinerea vrac, și, de obicei, atunci când ești liber, nu ești capabil să ruleze în sus de mare, și că a fost un beneficiu pentru noi pentru a fi capabil de a obține acel impuls merge.”

momente după repornirea finală, Harvick a făcut o mișcare abilă pentru a trece pe lângă colegii de echipă Hendrick Motorsports William Byron și Alex Bowman. Hamlin a urmat și a început să închidă golul rulând banda de sus pe pista de 1,5 mile. Mașina lui Harvick era prea slăbită pentru a lua linia lui Hamlin și, după ce a urmărit opt ture, Hamlin a făcut pasul pentru conducere cu relativă ușurință.

Keselowski l-a urmat pe Hamlin pe lângă Harvick în acea pasă, iar Truex l-a urmat în curând pentru a-și asigura A treia poziție.

rezultatele NASCAR la Kansas

Truex a condus 44 de ture și Keselowski 30 într-o cursă care a prezentat un exces de acțiune, așa cum au sugerat cele 11 avertismente. Keselowski a obținut, de asemenea, a cincea victorie a sezonului în etapa a 2-a.

Kyle Busch, care a condus 52 de ture, a câștigat prima etapă de 80 de ture pentru a colecta primul său punct de playoff al sezonului, dar cursa SA s-a destrămat cu 40 de ture rămase când a alunecat în peretele exterior și a fost forțat să groapă drum cu o anvelopă frontală dreaptă plată. Busch și-a revenit pentru a termina pe locul 11, dar campionul actual al seriei a văzut seria sa fără victorii ajungând la 19 curse, cea mai lungă secetă a sa pentru a începe un sezon de la prima sa campanie cu normă întreagă în 2005.

Harvick a ocupat poziția a patra la final. Erik Jones a fugit al cincilea. În cursa pentru Campionatul sezonului regulat, Harvick conduce pe locul doi Keselowski cu 97 de puncte.

mai jos sunt rezultatele complete ale cursei de joi de la Kansas.