Pool játék: Eight Ball

nem zsebre a 8-ball végéig a játék. Ha már zsebre az összes golyó, akkor célja a 8-ball. Az első játékos, aki zsebre teszi az összes golyóját, majd zsebre teszi a 8 labdát, a győztes.

Ha “banki lövést” vagy “kombinált lövést”készít—kétféle híváslövést—, értesítenie kell ellenfeleit a tervezett lövésről, mert ezek a lövések nem tekinthetők nyilvánvalónak. Nevezze meg azt a labdát és zsebet, amelyre célozni kíván. Nem kell több részletet megadnia, mint a tárgygolyó és a tervezett zseb.

A lövések meghívása

a nyolc labdát általában híváslövéses játékként játsszák, ami azt jelenti, hogy mielőtt eltalálna egy labdát, meg kell hívnia a lövést. Először kiválasztja a lövését, majd hangosan mondja ki, hogy az ellenfél meghallja: “öt labda a sarokzsebben”, vagy bármi is legyen a lövés, amit készül.

Ha a lövés nyilvánvaló, akkor nem kell hívnia, de ellenfelének joga van megkérdezni, hogy nem biztos-e benne. Ha olyan labdát dobsz, amelyet nem hívtál (úgynevezett” slopping”), a hivatalos szabályok azt mondják, hogy hagyja a labdát a zsebében. Sokan azonban inkább visszaadják a slopped labdát a lábtérbe. Így vagy úgy, a sorod elveszik a következő játékos számára.

A szabályok

íme néhány általános nyolc labda szabályok:

• A nyitó szünet soha nem hívott lövés.
  • ha a szünet, akkor lehet, hogy egy másik lövés, amíg legalább egy labdát a szünet legálisan zsebre.
  • ha nem sikerül törvényes szünetet tartani (nincs zsebre tett labda), akkor az ellenfél dönthet úgy, hogy a szünet után az asztalon pihenő labdákat lő, vagy az ellenfél dönthet úgy, hogy újracsap.
  • Ha a 8-labdát egy break shot-ra dobod, az összes golyó cserepes marad, kivéve a 8-ball-t, amelyet visszaadnak az asztalra. Az ellenfél újrarepülhet, ha a 8-labdát zsebre teszik, vagy észreveheti a 8-labdát az asztalon a lábfolton.
  • Ha egy nyitó szünetben lelövi a labdát az asztalról, elveszíti a körét. Az ellenfél ezután helyet foglal el az asztalnál, és folytathatja a lövést, vagy kézbe veheti a labdát, és a fejhúr mögül játszhat.
  • az asztal a szünet után “nyitottnak” tekinthető, ami azt jelenti, hogy a csíkokat vagy szilárd anyagokat még nem határozták meg. Az asztal mindig nyitottnak tekinthető közvetlenül a break shot után. Ezen a ponton bármilyen tárgygolyót megüthet, legyen az csíkos vagy szilárd. Még az is legális, ha az asztal nyitva van a 8 golyóval, de ne tegye zsebre a 8 labdát.

csak akkor nyomja meg a 8-ball részeként kombinációs lövés ezen a ponton a játék során. Ha egy közvetlen sztrájk a 8-ball, akkor elveszíti a sor, és minden zsebre golyó marad zsebre. Az ellenfél ezen a ponton folytathatja a játékot a nyitott asztalon.

további szórakoztató játékokat keres a gyerekeknek? Nézze meg a legjobb klasszikus társasjátékainkat!

csíkok vagy szilárd anyagok?

most, hogy az asztal nyitva van, itt az ideje, hogy kiválassza a tárgygolyók csoportját. A választás határozza meg, csak miután zsebre egy hívott lövés. A szilárd anyagok számozása 1-7, a csíkok pedig 9-15. A 8-ball Fekete. Tehát, ha hívja a “9-ball in the corner pocket”, és sikerül zsebre, hogy az úgynevezett lövés, akkor lesz csíkok a fennmaradó játék.

Kapcsolatfelvétel

mindez nagyon egyszerűen hangzik, igaz? Nos, nem egészen.

itt van a fogás: minden lövésnél—a szünet után, és nem akkor, amikor az asztal nyitva van—a Játékosnak először meg kell ütnie az egyik golyócsoportját, és vagy zsebre kell tennie a labdát, vagy egy labdát (vagy a golyót) kapcsolatba kell lépnie az asztal oldalával.

tudod, hogy a golyó lepattan az oldalán az asztal (bank lövés), mielőtt feltűnő a tárgy labda, de a tárgy labdát kell zsebre, vagy ez, vagy a golyó, érintkeznie kell az oldalán az asztal.

Ha valamelyik golyó nem érintkezik az asztal oldalával, a lövés szabálytalanságnak minősül. Az ellenfél ezután az asztal bárhonnan eljátszhatja a cue labdát (ennek nem feltétlenül kell a fejhúr mögül lennie-ez csak a nyitó szünetre vonatkozik) .

szabálytalanságok és Labdaugratás

egy lövés szabálytalanságnak minősül, ha leugrik az asztalról. Ugrás a labdát az asztalról azt jelenti, hogy elveszíti a sor, hogy az ellenfél. Az ellenfél számsorrendben észlelheti a golyókat az asztal bármely pontjáról (ez azt jelenti, hogy a következő forduló előtt bárhol elhelyezheti a labdát az asztalon).

ha ugrik a 8-labdát az asztalról, akkor elveszíti összesen! Tartsd szemmel a labdát, és légy óvatos! Ha leugrasz egy labdát—a 8-ball kivételével—az asztalról, elveszíted a körödet

illegális zsebtolvajlás

egy labdát illegálisan zsebeltnek tekintünk a következő okok miatt:

• Ha zsebre teszel egy labdát, miközben egy másik labdát lóbálsz az asztalról (szabálytalanságot lősz)
  • a hívott tárgygolyó nem kerül a kijelölt zsebbe

kombinált lövések h2>

a kombinált lövések legális lövések, de soha nem használhatja a 8 labdát első érintkező labdaként. Más szavakkal, használhatja a 8-labdát egy másik tárgylabdával kombinálva egy tárgylabda zsebéhez, mindaddig, amíg nem üti meg először a 8-labdát.

pontozás

addig játszod a tárgygolyóidat az asztalnál tett látogatásod során, amíg nem sikerül zsebre tenni egy lövést. Miután a csoport összes tárgygolyója zsebre került, megpróbálja zsebre tenni a 8 labdát. Az első, aki ezt eléri, megnyeri a mérkőzést.