Tyler Tachman
  • Tyler Tachman
  • 01/15/2021 8:20 am in
  • Media

Archie Miller powiedział swojemu zespołowi, że muszą bądź dobry, aby pozostać konkurencyjnym w grach, ale wielki, aby je wygrać. Ostatnio Indiana występuje w rozgrywkach. Przed Purdue o wszystkich pierwszych sześciu konkursach Big Ten decydowały jednocyfrowe liczby. Indiana zamknął umowę z Maryland, Penn State I Nebraska. Ale nie były w stanie w innych, takich jak Northwestern i Wisconsin.

w czwartek przeciwko Purdue, według ideologii Millera, Indiana była dobra. Byli w grze, tylko tracąc jeden punkt w połowie drugiej połowy. Ale nie były świetne. Nie mogli zrobić wystarczająco dużo, spadając 81-69 do zespołu Purdue, który Indiana był statystycznie porównywalny do wejścia na noc.

„daję Purdue dużo uznania”, powiedział Miller po meczu. „Myślałem, że grali z dużą przewagą i wielką pewnością siebie.”

statystyki mówią wszystko, co musisz wiedzieć z czwartkowego meczu. Czasami rywalizacje będą decydować o aspektach, które nie są namacalne, takich jak wysiłek i intensywność. Ale tak nie było w czwartek. Wszystko było widoczne na kartce statystycznej.

najbardziej rażące jest strzelanie 3-punktowe. Purdue strzelił 11-z-17 (65 procent) z deep po wejściu w nocy na 30 procent klipu w grze ligowej. Z drugiej strony, Indiana strzelił ponure 3-of-18 (17 procent).

potem było strzelanie z rzutu wolnego. Purdue zarobił na 20 z 31 (65 procent), co nie jest niczym imponującym. Ale Indiana był gorszy, konwertując na 16-z-29 (55 procent) z paska.

jeśli je zsumujesz, Purdue ma 24-punktową przewagę zza łuku i 4-punktową przewagę na linii. To 28 na korzyść Purdue ’ a w meczu, w którym Boilermakers wygrali 12. Te dwa aspekty są gdzie gra została podjęta. I kiedy Indiana stawia te liczby, staje się prawie matematycznie niemożliwe, aby dostać się do pozycji, aby wygrać.

„Kiedy nie strzelisz dobrze, twoja obrona będzie naprawdę musiała być dobra, a dzisiaj nie była” – powiedział Miller. „Tak się dzieje w tej lidze, jeśli nie masz tej strony piłki w ryzach.”

od początku nie było to w ryzach. Purdue znokautował 7 z 9 trójek w pierwszej połowie. Cztery różne Boilermakery trafiły przynajmniej jeden z deep, a trzy trafiły parę. Przy kilku okazjach, Trayce Jackson-Davis został przełączony na strażnika i był odrobinę spóźniony na zamknięcie.

„Mają swoich dużych facetów dzieje i ofensywne zbiórki i takie tam. Musimy tylko wyjść i grać mocniej w pierwszych ośmiu minutach.”

po spadku z 12-punktowym deficytem, Hoosiers przegrali 12-2, by wrócić do gry. Ale pod koniec pierwszej połowy liczby były już wskazówką, jaki będzie wynik, ponieważ Indiana była 3-z-12 z 3 i 5-z-9 z linii rzutów wolnych.

w drugiej połowie wydawało się, że wszyscy czekają, aż Purdue wróci na ziemię, ale nigdy tego nie zrobili. Indiana nie był w stanie dokonać żadnych zmian, aby zakłócić ich rytm. W ostatnich 20 minutach Boilermakers przegrali 4 z 8. Indiana był tylko 0 z 6 z deep w drugiej połowie

„ta drużyna musi być w stanie zrobić kilka przystanków i znaleźć sposób na grę defensywną bardzo ciasną i bardzo twardą” – powiedział Miller. „Musi znaleźć sposób na obronę jako coś, na czym może polegać, ponieważ atak jest trudny.”

o to ostatnio chodzi. Na początku sezonu Indiana wygrał z defensorem. W pierwszych siedmiu meczach sezonu jedynym przeciwnikiem, któremu udało się strzelić ponad 40 procent z boiska, był Tennessee Tech. Ale od czasu rozpoczęcia igrzysk w Wielkiej dziesiątce, zdarzyło się to sześć razy.

Indiana nie ma ofensywnej siły ognia, aby wytrzymać z drużynami, gdy ich przeciwnik wystrzeliłby światła. I na razie nie mają takiej siły obronnej, by temu zapobiec. Dodaj w Purdue wymanewrowanie IU na planszach i rysowanie sprytnych inbounds plays i margines błędu staje się cienki jak brzytwa.

„chcieliśmy być zespołem, aby zmienić kulturę i przepisać historię” – powiedział Franklin o przegranej passie iu z Purdue. „Niestety, nie wykonaliśmy wystarczająco dużo zagrywek i oddaliśmy wystarczająco dużo strzałów.”

w tym momencie faktem jest, że Indiana nadal nie ma tożsamości. Większość wątków kręciła się jak drzwi do hotelu. Czasami była znakomita obrona i silny atak, ale nie były one konsekwentne. Miller przyznał wcześniej, że Hoosiers nadal nie rozegrali pełnego meczu na obu końcach parkietu.

oto kilka innych liczb do rozważenia: Indiana jest teraz 8-6 ogólnie, 3-4 w konferencji i do nr 36 W KenPom. Oferta turnieju NCAA przez kontynuację tych wskaźników nie jest gwarancją. Indiana ma tygodniową przerwę, zanim zajmie miejsce w pierwszej dziesiątce rankingu Iowa. Mogą zdecydować się na duszenie nad stratą lub wykorzystać stratę jako paliwo.

jest jednak pewne, że stąd nie będzie łatwiej.

zaszufladkowany do: Archie Miller, Purdue Boilermakers